Hidrolik Asansör

Hidrolik Asansör

FastLift Asansör

Genelde makine daireli asansörlerin yapılamadığı yerlerde insan, yük, araç ve panoramik asansör olarak taşıma kapasitelerine bağlı tek veye çift pistonlu şeklinde imalat ve montajı yapılır. Bu tip asansörlerin otomatik seviyeleme özelliği sayesinde kat duruşları düzgün hızı düşük ama kullanımı rahat asansörlerdir.Şahıs asansörleri, yük asansörleri, sedye asansörleri, panoramik asansörler uygulandığı asansör tipleridir. Hidrolik asansör sistemini uygulayabilmek için kullanım amacı, taşıma kapasitesi, seyir mesafesi ve kuyu ölçüsü gibi teknik özelliklerin bilinmesi gerekir.

Hidrolik asansörlerde tasarımda esneklik mümkündür. Bütün bunların dışında sizin için tasarlanmış, size özel çözümler; arzuladığınız gibi uygulanır. Hidrolik asansörlerde basınç kaybını minimuma indirmek için makine dairesinin ilk katın yakınında olması tercih edilir, makine dairesi içinde hidrolik tank , kontrol paneli ve sigorta kutusu bulunur. Hidrolik asansörlerin çalışma prensibini kısaca şöyle özetleyebiliriz, Kullanıcı, katlarda bulunan çağırma butonuna bastığında, makine dairesinde bulunan asansör kontrol panosu gerekli kayıtı alır ve hidrolik tank içindeki pompaya iletir. Pompa gerekli miktardaki yağı, yüksek basınca dayanıklı bağlantı hortumlarından geçirerek silindirin içine iter.Bu sayede piston hareket eder. Piston kabini taşıyan karkas sistemine makara yardımıyla halatlar ile (1/2 indirekt sistem) veya direk olarak (1/1 direkt sistem) bağlanmış olabilir. Pistonun hareketiyle beraber kabini taşıyan karkas sistemi de hareket eder ve kabin gerekli kata gelmiş olur. .

Asansörün makine dairesi binanın herhangi bir yerinde serbestçe seçilebilir, ancak kuyuya bitişik olması tercih edilir. Klasik asansörlerdeki kuyu üstündeki makine dairesi maliyeti ortadan kalkar, enerji besleme hatları kısalır.

Teklif İçin Arayınız.

Diğer Ürünler

Yük Asansörü

Fastlift Asansör

İnsan Asansörü

FastLift Asansör

Engelli Asansörü

Fastlift Asansör

Monsarj Yemek Asansörü

Fastlift Asansör

Yürüyen Merdiven ve Bantlar

Fastlift Asansör