Servis Hizmetlerimiz

Asansör Modernizasyon

Asansör sisteminde bulunan makine motor ya da diğer aksamların kuvvet etkisi ile asansör ivme kazanır ve hareket eder. Zaman içerisinde asansörleri oluşturan bazı parçalar kuvvet ve ivme ilişkisinden doğan sürtünme ile aşınmaktadır. Asansör sistemleri içinde bulunan metal parçalar sürekli olarak aynı gerilimi taşımaktadır. Sürekli olarak gerilime maruz kalan parçalar belirli bir zaman içerisinde dayanıklılık özelliğini yitirmektedir. Asansör sistemlerinde bulunan metal parçaların eskimesi ve kopmasının sebebi metalleri birbirine atomel olarak bağlayan moleküllerin yapısının kuvvet ve basınç etkileri ile dirençlerinin zayıflaması dolayısıyla metal ölçülerinin değiştiği gerçeğidir. Asansör sistemleri içinde üzerine stres yüklenen metal parçaların tamamen işlevselliğini kaybetmesi 30 yıla yakın bir zaman içinde ortaya çıkabiliyor. Elbette asansörde kullanılan metallerin cins ve özelliklerine göre kullanım ömrü değişebilmektedir. Asansör metallerinin aşınma ve yıpranmasının diğer sebebi ise sistemde bulunan titreşim ve sürekli tekrarlanan hareketlerdir. Aşınan asansör parçaları güvenlik kriterlerini sağlayamadığından dolayı asansör modernizasyonu zaruri hale gelecektir.

Neden Gereklidir

Asansörlerde sadece aşınma ve yıpranma sebebi ile modernizasyon ya da revizyona ihtiyaç duyulmayabilir. Asansörlerin çalışma fonksiyonları bulundukları bina ihtiyaçlarını zaman içinde karşılayamayabilirler. Artan yükler ve trafik oranları dikkate alındığında modernizasyon kaçınılmazdır. Asansöre dış görünüm olarak güncel bir tasarımla yepyeni bir yüz kazandırılabilir. Asansör kabininde bulunan duvar bölümünde paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı kaplama malzemeleri kullanılarak duvarlara çağdaş bir görünüm kazandırılabilir. Asansör tavan bölümü lazer kesim iç veya dış bükey bir tavan modeli ile değiştirilerek, asansör aydınlatmasında spot veya led ışık kullanılarak farklı bir dekorasyon elde edilebilir. Asansörde bulunan zemin bölümü laminant, muşamba veya mermer bir döşeme kullanılarak etkileyici sonuçlar elde edilebilir. Son olarak asansör kabini içinde ve dışında bulunan asansör butonları yenilenerek görsel asansör modernizasyonu tamamlanır.

Asansör Montaj Hizmetleri

Asansör Montaji karmasik bir yapiya sahiptir. Bunlarin profesyonel ekiplerle montajinin yapilmasi güvenlik ve performans açisindan önem tasimaktadir. Yapilan asansör montajinda kullanilan malzemelerin kalitesi ne olursa olsun dikkatli yapilmadigi takdirde kisa bir süre içinde görevini aksatan verimsiz bir sistem durumuna düsmekten kurtulamayacagi unutulmamali.

Halbuki, iyi etüt edilmis, dogru projelendirilmis ve itinayla monte edilmis bir asansörün periyodik bakimlari da zamaninda yapildigi takdirde düzgün çalismamasi için hiçbir sebep yoktur. Asansör montajini gerçeklestirdigimiz asansörlere belirlenen süre içerisinde verdigimiz garanti kapsamli servis hizmeti vermekteyiz. Montaj islemleri uzman ekip ve mühendislerden olusmaktadir. Olusabilecek tüm problemleri önceden hesaplayan personelimiz sorunsuz bir asansör kullanimi için yapilmasi gereken tüm islemleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

Asansör Bakım Hizmetleri

Asansörlerinizin daha güvenli ve konforlu bir şekilde kullanımını sağlamayı amaçlayan Asansör Bakım, İşletme ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği doğrultusunda periyodik Bakımlarını yapmaktadır. Asansörlerinizin ve çevre birimlerinin periyodik bakımlarının yapılması, insanların ve/veya yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin hizmete alındıktan sonra çevrenin, insanların ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak üzere; işletilmesi, bakımı ve yıllık kontrollerini kapsamaktadır

Neden Gereklidir

Bakımlarda, Asansörlerinin mekanik ve elektronik aksamları kontrol edilir. Arızaya sebep olacak aşınma, yıpranma vb. sorunlu parça ve ekipmanlar ilgili kişi/kişiler bilgilendirilerek değiştirilir ve/veya arıza giderilir. Periyodik bakımları düzenli yapılan asansörlerin kullanım ömrü daha uzun olmakta ve daha verimili, güvenli ve konforlu çalışmaktadır.

Garantili Yeşil ve Mavi Etiket

Yillik kontrolü yapilan her asansöre uzman kontrol mühendisleri tarafindan kirmizi, sari, mavi veya yesil renkli zemin üzerine, gerekli açiklamalarin siyah renkli olarak yapildigi bir bilgi etiketi ilistirilir. Bu etiketler asansörlerinizin can ve mal güvenligine uygun olup olmadigini anlayabilmeniz için kabin içerisindeki kullanicilarin rahatlikla görebilecegi bir sekilde kumanda butonunun etrafina ve ana durakta yer alan kumanda dügme panelinin yaninda bulunmaktadir. Eger asansörünüzde bu etiketlerden bulunmuyor ise en kisa zamanda apartman yöneticiniz veya apartman yönetim firmaniz ile iletisime geçip asansörlerinize periyodik kontrol/muayene yapilmasini talep edebilirsiniz. Asansörlerinizin periyodik kontrol/muayene’si ve etiket sistemi, direkt olarak sizin can ve mal güvenliginizi korumak amaçli yapilan uygulamalardir bu uygulamanin devamliligi ve asansör kullanicilarinin tamaminin bilgilendirilebilmesi için etiketlerin zarar görmemesi gerekmektedir, zarar gören etiketler ile alakali AND’ye bilgi verildiginde gerekli rapor kontrolleri yapilip asansörün içinde ve etrafinda bulunan bilgilendirme etiketleri yenileri ile degistirilecektir.

Yeşil Etiket

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafindan yapilan test ve denetimler sonrasinda, can ve mal güvenliginiz için hiçbir risk tasimayan uygun asansörlere ilistirilen etikettir. Periyodik bakımları düzenli yapılan asansörlerin kullanım ömrü daha uzun olmakta ve daha verimili, güvenli ve konforlu çalışmaktadır.

Mavi Etiket

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafindan yapilan test ve denetimler sonrasinda, can ve mal güvenliginiz için hafif kusurlu seviyede risk olusturan asansörlere ilistirilen etikettir. Mavi renkli bilgi etiketi ilistirilmis olan hafif kusurlu asansöre yönelik takip kontrolü, periyodik kontrol raporunun ilgili idareye, bina sorumlusuna ve asansör monte edene veya onun yetkili servisine iletildigi tarihten itibaren on iki ay sonra yapilir.

Yürüyen Merdiven ve Bantlar

Yürüyen merdiven düzenli bakım ve ara sıra tamirat gerektirir. Bakım; operatör ve tasarımcıları için önemli bir etkendir. Yürüyen merdiven dizaynı ve çalışma koşulları göz önüne alındığında, sorumluluklarınızı yerine getirmenizi sağlarken, sisteminizin çalışma süresini de arttırır. Çöküntüler ve çeşitli kirlilik, yürüyen merdiven makinesinde birikebilir ve sonunda problemlere neden olabilir. Operatörler ve bakım sağlayıcıları ayrıca bakım prosedürleri için sıkı yasal gereksinimlere uymak zorundadır.

Bu durum göz önüne alındığında, kalifiye servis teknisyenleri, üçüncü taraf sistemler için dünya çapında bir teknoloji ağına erişimle birlikte onlarca yıllık tecrübeye sahiptir. Bu, diğer şirketlerin ürünleri için üreticiden bağımsız olarak en üst düzeyde hizmet vermemizi sağlar.