Yürüyen Merdiven ve Bantlar

  • Anasayfa /
  • Yürüyen Merdiven ve Bantlar

Yürüyen Merdiven ve Bantlar

FastLift Asansör

Yürüyen merdivenler, yük asansörü, yürüyen yol ve asansör gibi günümüzde insan trafiğinin bulunduğu iş merkezleri, büyük mağazalar, süper marketler, demiryolu istasyonları, havaalanları, okullar, hastaneler, fabrikalar, oteller, restoranlar ve dik eğimli tepeler vs. gibi yerlerde insan naklinin sürekli ve güvenli olarak sağlanması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Büyük toplulukların belli sürelerde ulaşımının sağlanması gereken tiyatro, spor merkezi, sergi sarayları gibi yapılarda yürüyen merdivenlerin etkin olarak kullanıldığı yerler arasında sayılabilir. Ayrıca büyük sergi saraylarında, havaalanlarında vs. yürüyen merdivenlerin özel bir hali olan yürüyen bantlar da kullanılmaktadır. Mimari ve kullanım amacına göre basamaksız, spiral, özürlüler ve tekerlekli sandalye kullananlar için ise özel tasarımlı yürüyen merdivenler, yolcunun hareketini destekleyen ve maksimum güvenlik sağlayan bir sistem olarak, günümüzde başarı ile insanların hizmetine sunulmuştur.

Yürüyen merdivenler devamlı yürüyen yönlendirici konveyörler olarak en etkili şekilde kullanılmaktadır. Bir yürüyen merdiven veya bandın yapısı üst kısım, alt kısım ve orta kısım olarak üç ana bölümden oluşur. Bir kattan diğer bir kata yolcuları yukarı veya aşağı yönde taşıyan, hareketli basamaklardan oluşmuş eğimli bir konveyör sistemidir.

Büyük alışveriş dükkanları, tren ve metro istasyonları, havalimanları gibi insan trafik akışının yoğun olduğu yerlerde, yolcu taşımak maksadı ile yaygın kullanılırlar. Tesis edilecek yerin özelliğine ve insan trafik akışının yoğunluğuna göre, binaların içinde katlar arasında veya metro istasyonlarında olduğu gibi tünel tipinde yürüyen merdiven uygulamaları vardır. Gereken alanlarda doğru olarak kullanıldıklarında yürüyen merdivenlerin çok verimli oldukları görülür. Yürüyen merdivenler bina girişlerine insanların kolaylıkla görebilecekleri yerlere yerleştirilmelidir. Yürüyen merdivenin bina içindeki konumu çekici olmalı ve girişleri insan yoğunluğunun fazla olduğu kısımlarda olmalıdır.

Bir bina içindeki insanları istenildiği gibi yönlendirmek için en iyi sistemlerden biri de yürüyen merdivenlerdir. Alışveriş merkezi sahipleri bunu çok iyi bilmektedir, en gözde dükkanlar yürüyen merdivenlerin giriş ve çıkış bölgelerinde yer almaktadır. Yürüyen merdiven sayesinde binaların üst katları ve bodrum katları daha çekici hale gelmektedir. Yürüyen merdivenler ticari binalarda rağbet nedeni ile kar oranını arttırmaktadır. Ayrıca yürüyen merdivenler çeşitli kuruluşlara ait binalarda hizmet performansını arttırmaktadır.

Teklif İçin Arayınız.

Diğer Ürünler

Yük Asansörü

Fastlift Asansör

İnsan Asansörü

FastLift Asansör

Engelli Asansörü

Fastlift Asansör

Hidrolik Asansör

Fastlift Asansör

Monsarj Yemek Asansörü

Fastlift Asansör